• Giriş / Kaydol
 • Euro

Makedonya'da Yılbaşı

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Makedonya'da Yılbaşı

, Antalya Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  BALKANLAR
 • Alt Kategori :
  Kampanyalar, Kış & Kar Tatili, Kültür & Tarih
 • Süre :
  4 Gün
 • Vize :
  Vizesiz
 • Maksimum Kapasite :
  30
 • Uçuş durumu :
  Uçak Dahil Paket
 • Tur Tipi :
  Kültür & Eğlence
 • Konaklama Tipi :
  Oda Kahvaltı
 • Minimum Kapasite :
  2 Kişi

Tarih, Kültür ve Eğlenceyi bir arada bulabileceğiniz Makedonya Yılbaşı turunda; her adımda zengin tarihimizden örneklerle karşılaşacağınız, dolu dolu 4 gün geçireceksiniz.

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Makedonya'da Yılbaşı Kalkış: Antalya Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder

Tur Programı

29.12.2017 / Cuma

Antalya havaalanından kalkış, Üsküp'e direkt uçuş. Üsküp'ten havaalanına varış ve transfer. Konaklama.

İsteğe Bağlı Gezi; Üsküp / Kale Kalesinde gezi; Eski Çarşı; Mustafa Paşa Camii; Yükseliş Kilisesi (Kaplıcalar); Cifte Hamam ve Daut Paşa Hamamı / Öneri: Otantik yerel restoranda öğle yemeği (Ekstra); Makedonya Yahudi Soykırım Anma Merkezi; Makedon Mücadelesi Müzesi; Arkeoloji Müzesi; Ana Kent Meydanı Çeşme Savaşçısı; Zafer Kapısı; Makedonya meydanına ve sokağa yürüyüş; Rahibe Teresa Anıtı Evi. Öneri: Kompleks Makedon Köyü'nde akşam yemeği(ekstra), güzel manzara ve yerel yemekler.
 

30.12.2017 / Cumartesi

Otelde kahvaltı.

İsteğe Bağlı Gezi; Ohrid'e otobüsle ulaşım. Kalkandelen'deki restore edilmiş Alaca Camii ziyareti; Ohrid'de Kutsal Bilgelik Kilisesi (Sv. Sofya), St. John Kaneo, Plaosnik Manastırı, Samuil Kalesi, Su müzesi - Bones Körfezi ziyareti. Yerel bir restoranda öğle yemeği(ekstra). Üsküp'e geri dönüş
Kişi Başı Fiyat: 15 euro (Katılım Zorunlu Değildir)

31.12.2017 / Pazar

Otelde kahvaltı.

İsteğe Bağlı Gezi; Prizren'e seyahat. Prizren'de serbest zaman; Yerel bir restoranda öğle yemeği(ekstra). Üsküp'e dönüş. Oteldeki Yeniyıl kutlaması için hazırlık
Kişi Başı Fiyat: 13 euro (Katılım Zorunlu Değildir)

01.01.2017 / Pazartesi

Otelde kahvaltı;

İsteğe bağlı: Veles'e gidiş. Öneri: Öğle yemeği ile şarap turu(ekstra) (Stobi Şarapçılık veya Sopot Şarapçılık). Kişi Başı Fiyat: 18.- € (Katılım Zorunlu Değildir)

 Üsküp'e seyahat, havaalanına varış. Uçak kalkış 19:50

ÜSKÜP HAKKINDA GENEL BİLGİLER

M.Ö. 4000’den beri yerleşim bölgesi olan Üsküp’te sırasıyla Romalılar, Bizanslılar, Sırp İmparatorluğu egemenliği yaşanmış ve 1392 yılında ise Osmanlı Devleti egemenliğine geçmiştir. 500 seneyi aşkın Osmanlı yönetiminde kalan kent, I. Dünya Savaşı’ndan sonra yeni kurulan Yugoslavya Krallığı’nın bir parçası olmuştur. II. Dünya Savaşı’ndan sonra ise Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti’ne bağlı olarak Makedonya Sosyalist Cumhuriyeti’nin başkenti olmuştur. 1991 yılında ise Yugoslavya’dan bağımsızlığını ilan ederek Makedonya Cumhuriyeti’nin başkenti olmuştur.

Uygarlık üstüne uygarlık gören bu toprakların tarihinin Milattan Öncelere dayanması tesadüf değildir. Ortasından geçen Vardar Nehri ile yeşilliklerin içindeki verimli toprakları buranın değerini daha da artırmakta ve yaşanılacak bir diyar olduğunu tescil etmektedir.

500 seneyi aşkın Osmanlı Egemenliği yaşayan Üsküp, Bursa’ya çok benzemektedir. Osmanlı Dönemi’nin izleri Eski Çarşı’da korunurken kullanılan Türkçe kelimeler de kendinizi vatanınızda gibi hissetmenize neden olmaktadır.

1963 depreminde birçok bina yıkılınca, şehir yeniden inşa edilmiştir. “Eski” ve “yeni” ayrımı Vardar Nehri’nin iki ayrı kıyısında oldukça iyi fark edilmektedir. Yeni şehir, Vardar Nehri’nin diğer ucunda kalmaktadır.

Şehirde Müslüman Türkler, Müslüman Arnavutlar ve Ortodoks Makedonlar yaşamaktadır.

Üsküp, Makedonya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Makedonca konuşulurken, tabelalarda Makedonca, Arnavutça ve Türkçe yazılar bulunmaktadır. Para birimi Makedon Dinarı’dır. 1 Euro 61 Dinara tekabül etmektedir. Döviz bürolarında rahatlıkla para bozdurulabilir.

OHRİD HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Ohrid  yaklaşık 45.000 lik nüfusa sahip Makedonya’nın güneybatısında bulunan bir konuma sahiptir. Kentte çok sayıda kilise bulunmaktadır. Mimarisi çok iyi şekilde korunmuş ve UNESCO tarafından 1979′ da dünya mirasları listesine alınmıştır. Fransız birçok yazarın evinin bulunduğu tarihi güzellikteki kent gölün etrafındaki balık restoranları ve tavernalarıyla akşamları sizlere farklı etkinlikler sunmaktadır. Ohrid’te toplam 365 tane kilisenin olduğu ve her güne 1 kilise düşütüğü tahmin edilmektedir. Ohrid’te 1250 civarı yerleşik Türk nufusu bulunmaktadır.  Ohri’ nin en önemli özelliklerinden biriside inci’dir. Ohri gölünden çıkan inci çok popüler olmakla beraber bunun inceliklerini bilen ve gerçek inci satan 1-2 dükkan bulunmaktadır. Çarşıda dolaşırken karşınıza birçok inci çıkacaklardır.

Ohrid Gölü büyüklüğüyle adeta denizi andıran ve dağların arasında kalmasının verdiği etkiyle size harika dakikalar yaşatacak bir kenttir. O kadar büyük bir göl ki nehirlere kaynak oluyor ve 10 senede bir göl kendisini yeniliyor. Yaz aylarında Ohri Gölünde yüzme festivalleri yapılıyor ve başka Makedon şehirlerinden gençler gelerek festival için yarışıyorlar. Sokaklarının dar olması ve mimarisi bozulmayan evlerden oluşan Ohri hemen kıyısındaki balık restoranları ve tavernalarıyla da baya ünlüdür

PRİZREN HAKKINDA GENEL BİLGİ

Prizren bugünkü 200.000 nüfusuyla Makedonya’nın en önemli il ve kültür merkezlerinden birini oluşturmaktadır. Eski ve yeni kültürlerin kaynaşması ve çok sayıda tarih ve kültür anıtlarına sahip olan Prizren’in zengin tarihi çoğu araştırmacıların konusu olmuş hakkında binlerce sayfanın yazılmasına ve binlerce fotoğrafın çekilmesine sebep olmuştur.

                                                                    

Bugün Priştine yönünden Prizren’e girerken, çok sayıda cami ve onların sivri minareleri, iki katlı, selamlıklı ve bahçeli evleri, kaldırımlı dar sokakları, eski dükkânları, hamamları, taş çeşmeleri, köprüleri ve eski kalesi göze batmaktadır. Bu özellikleriyle Prizren daha ziyade bir Anadolu kasabasını andırmaktadır. Bu bakımdan yüzyıllara uzanan uygar ve zengin tarihimizin ve ecdadımızın bizlere emaneti olan dini, sosyal ve kültür eserlerinin en çoğunu kapsayan, Balkan ve Rumeli kentlerinin başında Prizren'in geldiği belgelerce kanıtlanmıştır. Zaten Prizren'de yaşayanların günlük hayatlarının da adeta bir parçası olan bu eserler, kentin her köşesine damgasını vurmuş, geçmişten günümüze Prizren'i, “Anıtlar, Müzeler ve Şairler” kenti seviyesine mahzar etmiştir.

Fiyata Dahil Olanlar

*Antalya-Üsküp 29/12/2017 06:10 - Üsküp-Antalya 01/01/2018 19:50 Gidiş-Dönüş Uçak Bileti

*Havalimanı - Otel & Otel - Havalimanı Transferi

* Rehber Eşliğinde Üsküp Şehir Turu

*5 Yıldızlı Bushi Resort & Spa Otelde 3 gece Oda Kahvaltı Konaklama www.bushiresort.com

Fiyata Dahil Olmayanlar

* Seyahat Sigortası 

* Otelde Yeniyıl Galası 

* Ohrid Şehir Turu

* Prizren Şehir Turu

* Yurtdışı çıkış harcı

* Örenyeri ve Müze Giriş Biletleri

* Öğle ve Akşam Yemekleri

* Şarap Mahzenleri Turu

 

Bushi Resort & Spa

,

Üsküp - Makedonya - Oda Kahvaltı

Hotel Gold

,

Üsküp - Makedonya - Oda Kahvaltı

Hotel Park & Spa

,

Üsküp - Makedonya - Oda Kahvaltı

Holiday inn

,

Üsküp - Makedonya - Oda Kahvaltı

Seyahat Sigortası
Yurtdışı seyahatlerinizde yapmanız gereken ''Zorunlu Seyahat Sigorsası''nı tarafımızdan yaptırabilirsiniz.

Ödemelerinizi Kredi Kartı tek çekim ya da Havale ile gerçekleştirebilirsiniz. 

Ulaşım

Gidiş, *Antalya-Üsküp 29/12/2017 saat 06:10'da Antalya Havalimanından,

Dönüş, Üsküp-Antalya 01/01/2018 saat 19:50'de Üsküp Büyük İskender Havalimanından gerçekleşecektir.

Konaklama yapılacak Hotel - Üsküp Büyük İskender Havalimanı transferleri tarafımızdan yapılacaktır.