• Giriş / Kaydol
 • Euro

Batı Anadolu Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Batı Anadolu Turu

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  TÜRKİYE
 • Alt Kategori :
  Kültür & Tarih
 • Süre :
  9 Gün
 • Vize :
  Vize misafirin sorumluluğundadır.
 • Maksimum Kapasite :
  45 kişi maksimum
 • Uçuş durumu :
  Uçak bileti fiyata dahil değildir.
 • Tur Tipi :
  Grup turları
 • Ziyaret Edilen Yerler :
  İstanbul, Çanakkale, Bursa, İzmir, Denizli, Bursa, İznik
 • Konaklama Tipi :
  Yarım Pansiyon
 • Minimum Kapasite :
  8 kişi

Tarihi kalıntılar ve muhteşem manzaranın birlikteliği.

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Batı Anadolu Turu Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 9 Gün
Talep Gönder

Tur Programı

1.Gün / Istanbul

Havalimanında yerel rehber tarafından karşılandıktan sonra konaklamamızı yapacağımız Divan Suites G-Plus Otel'de (ya da benzeri başka bir otelde) bir süre dinlendikten sonra grubun diğer üyeleriyle tanışacağımız ve turla ilgili genel bilgi alacağımız kısa bir hoşgeldiniz toplantımız olacaktır.

2.Gün / Tarihi istanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Justinian mimarisinin en önemli eserlerinden biri olarak bilinen Ayasofya ziyaretimiz olacak. Sonrasında Sultanahmet Camii, Hipodrom, Topkapı Sarayı ve Kapalı Çarşı'yı ziyaret edeceğiz.Kapalı çarşı deri, hediyelik, altın, antika ve mücevher dükkanlarının bulunduğu ve içerisinde yaklaşık 4000 dükkan olan büyük bir komplekstir. Geceleme Divan G-Plus otel'de veya benzeri bir otelde olacaktır.

3.Gün / İstanbul Boğazında Tekne Turu

Bugün Rumeli hisarının ve İstanbul'un muhteşem manzaralarının fotoğraflarını çekmek için güzel şanslara sahip olacağımı boğaz turumuzu yapacağız. Rumeli Hisarı Türk askeri mimarisinin en önemli eserlerinden birisidir. Konaklamamız Divan G-Plus Otel'de (ya da benzeri) olacaktır.

4.Gün / Gelibolu & Troy

Kahvaltımız sonrası otelden ayrılarak Çanakkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Eceabat'tan feribotla Çanakkale Boğazı'nı geçerek Türkiye'nin en duygusal yerine ulaşıyoruz. Bugün Gelibolu yarım adasına Birinci Dünya Savaşı hatıraları olan Conk bayırı Anıtı, Anzak Koyu,orijinal tüneller ve siperleri göreceğiz. Sonrasında Troy Antik Şehrini ziyaret ettikten sonra günümüzü bitiriyoruz.

Akşam yemeği ve konaklamamız Çanakkale'de Parion otelde (ya da benzeri) olacaktır. 

5.Gün / Pergamon, Efes

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Assos, Pergamon ve Efes antik kentlerini ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Efes antik kenti içerisinde bulunan çeşmeler, kütüphane, genelev, Aziz John bazilikası, market ve muhteşem tiyatrosuyla Türkiye'nin en büyük ve ünlü antik kentlerinden birisidir. Yanı sıra Meryem Ana Kilise'si ve Diana Tapınağı'nı da göreceğiz.

Günün sonunda Kuşadası'na geçerek konaklamamızı yapacağımız Korumar Otel'e (ya da benzeri) yerleşeceğiz.

6.Gün / Pamukkale

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Pamukkale ziyaretimiz için yola çıkıyoruz. Pamukkale ve Hierapolis içerisinde termal havuzlar ve muhteşem bir tiyatro bulunan Türkiyen'in dünyaca ünlü bir doğa harikasıdır. İçerisinde bulunan doğal sıcak termal havuzda yüzme şansınız olacaktır.

Günün sonunda Pamukkale'de bulunan konaklamamızı yapacağımız Richmond Termal Oteli'ne (ya da benzeri) yerleşeceğiz.  

7.Gün / Bursa

Bugün şehrin güzelliklerini keşfetmek için kırsal Türkiye ve Antik Bursa'yı ziyaret edeceğiz.

Konaklamamız Bursa Kervansaray Termal Otelinde (ya da benzeri) olacaktır.

8. Gün / Cumalıkızık, İznik, İstanbul

Bugün geleneksel Cumalıkızık köyü üzerinden geçerek İstanbul'a geri dönüyoruz.Burada bu büyüleyici köy etrafında bir yürüyüş yaparak eski Osmanlı evlerini görme ve misafirperver köy halkıyla tanışma şansınız olacaktır. Sonrasında İznik'i ziyaret ederek İstanbul'a varacağız.

Gün sonunda konaklamamız İstanbulda Divan G-plus Otelde (ya da benzeri) olacaktır.

9. Gün / İstanbul

Uçak saatinize göre kahvaltı öncesi veya sonrası yerel rehberiniz ile sizi havalimanına götüreceğiz.

İyi yolculuklar..

Tur Haritası

•    Pasaport ve Vize:  Vize misafirlerin kendi sorumluluğundadır. Türkiye’ye giriş yapabilmek için giriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaport gerekmektedir.
•    Telefon Kullanımı:  Seyahat ederken cep telefonunuzu yanınızda getirmek isteyebilirsiniz. Ülkeye giriş yaptığınızda servis sağlayıcınızdan hattınızın ülkede kullanılıp kullanılmayacağını kontrol ediniz. Seyahatiniz süresince internet kullanabildiğiniz yerlerde internet üzerinden aramalarınızı yapabilirsiniz.  Alternatif olarak ucuz yerel bir telefon satın alabilirsiniz veya telefon kiralayabilirsiniz. Uluslar arası şarj cihazı getirmekte güzel bir fikir olacaktır.
•    Kablosuz internet kullanımı:  Bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi elektronik cihazlarınızla bir çok kablosuz internet erişim noktasından internete ulaşmanız mümkündür. Otellerde kablosuz internet erişimi bazı durumlarda yüksek fiyatlı olabilir. Kablosuz internet kullanımı bölge bölge değişiklik göstermektedir. Bazen kablosuz internet olsa bile sinyal gücü konuma göre değişmektedir. İnternet ihtiyacı olan misafirler internet kafeler ya da internet bağlantısı olan restoran ve kafelerde internet kullanımından ücretsiz olarak faydalanabilirler.
•    İklim ve Giyim:  Tura katılacak olan misafirlerimizden diğer katılımcıları rahatsız edebilecek, çok ağır kokulu parfümler, kolonyalar kullanmamalarını rica ediyoruz. Ayrıca diğer grup üyelerini rahatsız etmemek adına açık alanlarda bile olsa sigara veya puro gibi tütün mamüllerinin kullanımında daha dikkatli olunmasını rica ediyoruz.  Yanınızda rahat yürüyüş ayakkabıları, bir kazak, ve her hava şartında giyebileceğiniz ceket getirmenizi tavsiye ediyoruz.  Bazı dini bölgelere şort  ve kolsuz gömleklerle girilmesine izin verilmez. Hava sıcaklıkları aşağıdaki gibidir. 
•    Bahar: 10°C - 19°C ; Yaz: 21°C- 32°C ; Sonbahar: 13°C - 24°C ; Kış: 5°C - 13°C
•    Ulaşım: Türkiye’de ulaşım çok rahattır. iki tip dolmuş var. Bunlardan biri küçük minibüslerdir ,yolda el kaldırarak durdurarak yolculuk yapabilirsiniz. Diğeri büyük ve yalnızca özel durakları olan halk otobüsleridir. Türkiye’de bütün şehirlerde taksiler sarı renklidir ve hemen her noktada taksi bulabilirsiniz. Kısa mesafeli yolculuklarda taksi kullanmayı tavsiye edebiliriz fakat uzun mesafeli yolculuklarda otobüs veya dolmuş kullanmanız daha ekonomik olacaktır. 
•    Bankacılık işlemleri:  Türkiye’de bankalar hafta içi her gün 09:00-12:30 ve 13:30-17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Eğer para bozdurmak isterseniz kolaylıkla bulabileceğiniz Döviz bürolarını tercih ediniz. Döviz büroları genellikle sarı levhaları bulunan, dışında kurların yazılı olduğu elektronik levhaları olan ve etrafta çokça görebileceğiniz yerlerdir. Para bozdurmak için ekstra komisyon alınmamaktadır. Türkiye’ye gitmeden önce seyahat veya sağlık sigortası veya her ikisini de kapsayan bir sigorta yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Özel hastaneler devlet hastanelerine göre daha  rahat ve konforludur. 
•    Alışveriş ve yemek: Herkes tatilde alışveriş yaparak güzel zaman geçirmeyi sever. Türk mutfağı Fransız ve Çin mutfaklarıyla birilikte Dünya'nın en iyi üç mutfağı arasındadır. Haftanın belli günlerinde cadde üzerine kurulan haftalık pazarlarda yemek ve tekstil ürünleri gibi diğer şeylerde satılmaktadır. Türkiye’de en yaygın içecek çaydır ve nereye giderseniz ikram edilmektedir. En popüler alkollü içki ise Rakı’dır. 

 

 

 

 

Fiyata Dahil Olanlar

•     Otel ödemeleri, vergileri ve bahşişler

•     4 veya 5 yıldızlı otellerde konaklama

•     Günlük açık büfe kahvaltı ve 3 akşam yemeği

•     Tur boyunca profesyonel tur rehberi

•     İki adet orta boy valiz için taşıma 

•     Seyahat belgeleri

•     Programda bahsedilen giriş ücretleri

•     Transferler için lüks ve klimalı araç

 

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

•    Bütün uçak bileti giderleri
•    İçecekler
•    Kişisel harcamalar ve sigorta 
•    Tur rehberi ve şoför için verilecek olan bahşişler

İstanbul Divan Suites G-Plus Hotel

,

Canakkale Parion Hotel

,

Kusadasi Korumar Hotel

,

Pamukkale Richmond Thermal Hotel

,

Bursa Kervansaray Thermal Hotel

,