• Giriş / Kaydol
 • Euro

MAVİ YOLCULUK 8 gün -Bodrum Gökova

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

MAVİ YOLCULUK 8 gün -Bodrum Gökova

, Bodrum Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  TÜRKİYE
 • Alt Kategori :
  Yat Tatili
 • Süre :
  8 Gün
 • Vize :
  Vize misafirin sorumluluğundadır.
 • Maksimum Kapasite :
  16 kişi
 • Uçuş durumu :
  Uçak bileti fiyata dahil değildir.
 • Ziyaret Edilen Yerler :
  Bodrum,Gökova
 • Konaklama Tipi :
  Tam Pansiyon
 • Minimum Kapasite :
  1 kişi
 • Notlar :
  0-5 yaş arası çocuklar kabul edilmez

Serin yaz rüzgarlarını teninizde hissedin

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

MAVİ YOLCULUK 8 gün -Bodrum Gökova Kalkış: Bodrum Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder

Tur Programı

1.Gün Bodrum

Bodrum Limanı'nda teknelerinize saat 15.30’ dan dan itibaren yerleşebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır. Eski adı Halikarnas olan Bodrum'un tarihi M.Ö.1200'lere kadar uzanır. M.Ö. 5. yy' da yaşamış olan ve "Tarihin Babası" olarak tanınan Herodot, Halikarnas'ta doğmuştur. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolos' un (M.Ö. 350) Mozolesi de buradadır. Klasik çağdaki Bodrum'dan günümüze ulaşabilen tek yapı Antik Tiyatro'dur. 13.000 kişi kapasiteli bu tiyatro Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir ve günümüzde de birçok gösteri ve
konserlerde Bodrum’daki sanatseverlere ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum'a gelindiğinde, ilk önce görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Kurtarıcı Sen Peter (St. Peter) Kalesi'dir. Ortaçağlara dayanan tarihiyle dünyada en iyi şekilde korunmuş eserlerden birisidir. Büyük İskender'in Halikarnas' a girdiği yer olan Mindos Kapısı da görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir.

2.Gün: Orak Adası- Çökertme

Kahvaltınızı yaptıktan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Daha sonra Orak Adası'na hareket edilir. Orak Adası'nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğlen yemeğinden sonra, akşam yemeği ve geceleme için şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme'ye demir atılır. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yapılabilir. Arzu eden misafirlerimizsahilde kısa bir yürüyüş yapabilirler.
 

3.Gün: Yedi Adalar-Küfre-Uzun Liman

Sabah kahvaltıdan önce, erken saatlerde Yedi Adalar'a hareket edilir. Yedi Adalar bölgesinde yine harika bir güne başlayacaksınız; bolca küçük adalar ve mercan resiflerinin bulunduğu bu bölgede dalış yapın, yüzün, dinlenin ve uyuyun.
Arzu eden konuklarımız çam ağaçları ile kaplı ormanlarda kısa bir yürüyüş keyfi yaşayabilirler. Yedi Adalar'daki ilk durağımız Küfre Koyu ziyaret edildikten sonra akşam yemeği ve geceleme için Uzun Liman'a demir atılır.

4.Gün: Tuzla-Löngöz-Karacasöğüt

Sabah turkuaz mavisi sularda yüzmek için Tuzla Koyu'na doğru yola çıkılır. Sabah yüzmeleri, günlük aktivitelerinizin rutin bir parçası haline gelecektir. Öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili bir cennet köşesi olan Löngöz Koyu'na demir atılır. Orman içinde kısa bir yürüyüş yapabilir ve Ali Baba’nın kafesinde dinlenebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt Köyü'ne hareket edilir. Bu şirin köy Marmaris'e yalnızca 25 km mesafededir. Buradan Marmaris'e dolmuşlarla ulaşım mümkündür. Ayrıca, Marmaris veya Dalyan-Kaunos bölgelerini gezmek isteyen konuklarımız için opsiyonlu düzenlenebilen turlarımız da mevcuttur. 

5.Gün Kleopatra adası-İngiliz Adası

Sedir (Cedrae) Adası'na hareket edilir. Eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesidir. Şehir surlarını, Dorlar’ dan kalma tapınağı (daha sonra kiliseye çevrilmiş), 1.500 kişilik antik tiyatroyu ve kubbeli yapıları görebilirsiniz. Üzerleri antik çağ yazılarıyla dolu kırık sütun kalıntıları veya rölyeflerle dekore edilmiş eski taşların arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Bu adada bulunan Kleopatra Plajı’nda sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu anlaşılan çok özel bir kum bulunmaktadır. Rivayete göre Mark Antonius, bu kumu özel olarak Mısır'dan gemilerle Kleopatra için taşıtmıştır. Akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanı'na (Değirmen Bükü) hareket edilir. İngiliz Limanı, 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Bölgede yatların demirleyebilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koy bulunur.

6.Gün Kargılı-Kisebükü

Erken saatlerde Kargılı Koyu'na (Molla İbrahim Koyu) varılır. Öğle yemeğinden sonra Kisebükü (Alakışla Bükü)' ne hareket edilir. Sahildeki Bizans harabeleri gezilebilir. Geceleme bu güzel koyda yapılacaktır.

7.Gün Pabuçburun-Yalıçiftlik-Bodrum

Kahvaltıdan sonra öğle yemeği için Pabuç Burnu'na hareket edilir. 5 çayı Yalıçiftlik Koyu'nda servis edilir. Yöresel hayatı görmek isteyen konuklarımız için bu koydan opsiyonlu köy turu düzenlenebilir. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı'na giriş yapılır.

8.Gün: Bodrum

Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz..

•    Pasaport ve Vize:  Vize misafirlerin kendi sorumluluğundadır. Türkiye’ye giriş yapabilmek için giriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaport gerekmektedir.
•    Telefon Kullanımı:  Seyahat ederken cep telefonunuzu yanınızda getirmek isteyebilirsiniz. Ülkeye giriş yaptığınızda servis sağlayıcınızdan hattınızın ülkede kullanılıp kullanılmayacağını kontrol ediniz. Seyahatiniz süresince internet kullanabildiğiniz yerlerde internet üzerinden aramalarınızı yapabilirsiniz.  Alternatif olarak ucuz yerel bir telefon satın alabilirsiniz veya telefon kiralayabilirsiniz. Uluslar arası şarj cihazı getirmekte güzel bir fikir olacaktır.
•    Kablosuz internet kullanımı:  Bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi elektronik cihazlarınızla bir çok kablosuz internet erişim noktasından internete ulaşmanız mümkündür. Otellerde kablosuz internet erişimi bazı durumlarda yüksek fiyatlı olabilir. Kablosuz internet kullanımı bölge bölge değişiklik göstermektedir. Bazen kablosuz internet olsa bile sinyal gücü konuma göre değişmektedir. İnternet ihtiyacı olan misafirler intnernet cafeler ya da intrnet bağlantısı olan restoran ve kafelerde internet kullanımından ücretsiz olarak faydalanabilirle
•    İklim ve Giyim:  Tura katılacak olan misafirlerimizden diğer katılımcıları rahatsız edebilecek, çok ağır kokulu parfümler, kolonyalar kullanmamalarını rica ediyoruz. Ayrıca diğer grup üyelerini rahatsız etmemek adına açık alanlarda bile olsa sigara veya puro gibi tütün mamullerinin kullanımında daha dikkatli olunmasını rica ediyoruz.  Yanınızda rahat yürüyüş ayakkabıları, bir kazak, ve her hava şartında giyebileceğiniz ceket getirmenizi tavsiye ediyoruz.  Bazı dini bölgelere şort  ve kolsuz gömleklerle girilmesine izin verilmez. Hava sıcaklıkları aşağıdaki gibidir. 
•    Bahar: 50 ° F-65 ° F; Yaz: 70 ° F-90 ° F; Sonbahar: 55 ° F-75 ° F; Kış: 40 ° F-55 ° F
•    Ulaşım: Türkiye’de ulaşım çok rahattır. iki tip dolmuş var. Bunlardan biri küçük minibüslerdir ,yolda el kaldırarak durdurarak yolculuk yapabilirsiniz. Diğeri büyük ve yalnızca özel durakları olan halk otobüsleridir. Türkiye’de bütün şehirlerde taksiler sarı renklidir ve hemen her noktada taksi bulabilirsiniz. Kısa mesfeli yolculuklarda taksi kullanmayı tavsiye edebilirz fakat uzun mesafeli yolculuklarda otobüs veya dolmuş kullanmanız daha ekonomik olacaktır. 
•    Bankacılık işlemleri:  Türkiye’de bankalar hafta içi hergün 09:00-12:30 ve 13:30-17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Eğer para bozdurmak isterseniz kolaylıkla bulabileceğiniz Döviz bürolarını tercih ediniz. Döviz büroları genellikle sarı levhaları bulunan, dışında kurlarına yazılı olduğu elektronik levhaları olan ve etrafta çokça görebileceğiniz yerlerdir. Para bozdurmak için ekstra komisyon alınmamaktadır. Türkiye’ye gitmeden önce seyahat veya sağlık sigortası veya her ikisinide kapsayan bir sigorta yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Özel hastaneler devlet hastanelerine göre daha  rahat ve konforludur. 
•    Alışveriş ve yemek: Herkes tatilde alışveriş yaparak güzel zaman geçirmeyi sever. Türk mutfağı Fransız ve Çin mutfaklarıyla birilikte dünyanın en iyi üç mutfağı arasındadır. Haftanın belli günlerinde cadde üzerine kurulan haftalık pazarlarda yemek ve tekstil ürünleri gibi diğer şeylerde satılmaktadır. Türkiye’de en yaygın içecek çaydır ve nereye giderseniz ikram edilmektedir. En popiler alkollü içki ise Rakı’dır. 

Tam Pansiyon Örnek Yemek Listesi:

KAHVALTI: 7 öğün sabit olarak;
3 çeşit Reçel, Bal, Tereyağı, Yeşil Zeytin, Siyah Zeytin, Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Yumurta,
Domates, Salatalık, Meyve, Süt, Limitsiz çay ve kahve. Farklı öğünlerde sosis, salam ve sucuk
ilave olarak servis edilir.

ÖĞLEN YEMEĞİ: 6 öğün farklı olarak;
Sebzeli Tavuk, Taze Fasulye, Patlıcan Musakka, Biber Dolması, Karnıyarık, Fırında Makarna,
Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna Çeşitleri, Salata Çeşitleri, Yoğurtlu Kızarma, Cacık, Meyve.

ÇAY SAATİ: 6 öğün farklı olarak;
Limitsiz Çay ve Kahve, Bisküvi ve Kek Çeşitleri.

AKŞAM YEMEĞİ: 7 öğün farklı olarak;
Balık Izgara, Balık Tava, Izgara Köfte ve Tavuk, Et Sote, Hindi Fileto, Fırında Tavuk. Mantar
Sote, Salata Çeşitleri, Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna Çeşitleri, Barbunya Pilaki, Patates
Püre, Yoğurtlu Semizotu, Börek çeşitleri, Piyaz, Karışık Kızartma, Cacık, Garnitür, Tatlı, Meyve.

Fiyata Dahil Olanlar

•     Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.
•     Liman masrafları ve çıkış işlemleri.
•     Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları.
•     Palamar ücretleri.
•     Mürettebat servisi.
•     Kullanma suyu.
•     Dizel ve benzin giderleri fiyata dâhildir.
•     Temiz nevresim takımları ve 50X70 ölçülerde havlularının temini fiyata dâhildir.
•     Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı( maske, palet, şnorkel, olta takımları v.b).
•     Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. )
•     K.D.V.

Fiyata Dahil Olmayanlar

•    Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır.
•    Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonlu kara turları.
•    Havaalanı transferleri.

Gulet

, Butik Otel

konaklama minimum 8 kamaralı ve 16 metre uzunluğunda guletlerde olacaktır

Herşey dahil farkı
Transfer
Antalya havalimanı veya kaldığınız otelden Kemer marinya gidiş dönüş transferidir.