• Giriş / Kaydol
 • Euro

Marmaris-Fethiye yat turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Marmaris-Fethiye yat turu

, Marmaris Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  TÜRKİYE
 • Alt Kategori :
  Yat Tatili
 • Süre :
  4 Gün
 • Vize :
  Vize misafirin sorumluluğundadır.
 • Maksimum Kapasite :
  16 kişi
 • Uçuş durumu :
  Uçak bileti fiyata dahil değildir.
 • Ziyaret Edilen Yerler :
  Marmaris, Fethiye,
 • Konaklama Tipi :
  Tam Pansiyon
 • Minimum Kapasite :
  1 kişi
 • Notlar :
  0-5 yaş çocuklar kabul edilmemektedir.

Mavi ve yeşilin her tonu

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Marmaris-Fethiye yat turu Kalkış: Marmaris Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder

Tur Programı

1.Gün: Marmaris

Marmaris Limanı’nda, saat 15.30’dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün, servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Marmaris Limanı'nda yapılır. Marmaris; Karya kentlerinden biri olan Phyckos antik şehri üzerinde kurulmuş olup çeşitli medeniyetlerin egemenliğinde kalmıştır. Bugün görülebilen en önemli eser 1577'de yapılan Marmaris Kalesi’dir. Ayrıca Osmanlılardan kalma bir cami ve sekiz odalı, üzeri kemerli bir kervansaray bulunmaktadır. Antik dönem kalıntıları kentin kuzeyinde, alçak bir tepe olan Asar Tepe üzerindedir. Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Marmaris ayrıca büyük bir yat limanına sahiptir.

2.Gün: Ekincik Körfezi-Dalyan

Siz kahvaltınızı yaptıktan sonra, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Yolculuğumuz Ekincik Körfezi’ne doğru seyir ile başlar. Buradan opsiyonlu olarak düzenlenebilen Dalyan turuna katılabilirsiniz. Öğlen yemeğinden sonra ‘Piyade’ diye adlandırılan küçük tekne ile yatımızdan ayrılıp öncelikle Caretta – Caretta ( İztuzu ) Plajı’na gidilir ve yüzme molası verilir. Doğa harikası delta içinden geçilirken Kaya mezarlarını da görerek çamur banyosuna varılır. Son durağımız ise bir balıkçı kasabası olan Dalyan olacaktır ve sonrasında piyade ile tekneye dönülür. Akşam yemeği ve geceleme Ekincik Körfezi’nde yapılır.

3.Gün: Adalı Koy-Manastır-Tersane Adası

Geçilmesi gereken dalgalı Dişibilmez ve Kurtoğlu Burunları nedeniyle, diğer günlere nazaran sabah çok erken yola çıkılır ve dünyaca ünlü Fethiye Körfezi'ne ulaşılır. Sabah kahvaltısı için Adalı Koy’a demirlenir. Öğle yemeği ve yüzme molası için Manastır Koyu'na gidilir. Burası, suyun içinde kalıntıları bulunan eski bir hamam nedeniyle yörede Cleopatra veya Batık Hamam Koyu olarak da bilinir. Günün sonuna doğru akşam yemeği ve geceleme için Tersane Adası'na demirlenir. Doğal korunaklı bir liman olan bu ada, Bizanslılar ve Osmanlılar zamanında tersane olarak kullanılmıştır.

4.Gün: Kızıl Ada- Fethiye

Sabah kahvaltıdan sonra öğle yemeği ve yüzme molası için Kızıl Ada’ya demirlenir.  Antik dönemde Telmessos olarak bilinen Fethiye, Anadolu Medeniyetleri'nden biri olan Likya'nın Karya ile batı sınırındaki en önemli şehridir. Şehrin isminin Apollon’un oğlu Telmessos'tan geldiğine inanılır. Işıkların ülkesi manasına gelen kent kâhinleri ile ünlüdür. Fethiye; 12 Adalar ile korunaklı, yarım daire şeklinde sahil boyunca uzanmaktadır. Fethiye Limanına giriş yaptıktan sonra tekneden ayrılabilirsiniz.

•    Pasaport ve Vize:  Vize misafirlerin kendi sorumluluğundadır. Türkiye’ye giriş yapabilmek için giriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaport gerekmektedir.
•    Telefon Kullanımı:  Seyahat ederken cep telefonunuzu yanınızda getirmek isteyebilirsiniz. Ülkeye giriş yaptığınızda servis sağlayıcınızdan hattınızın ülkede kullanılıp kullanılmayacağını kontrol ediniz. Seyahatiniz süresince internet kullanabildiğiniz yerlerde internet üzerinden aramalarınızı yapabilirsiniz.  Alternatif olarak ucuz yerel bir telefon satın alabilirsiniz veya telefon kiralayabilirsiniz. Uluslar arası şarj cihazı getirmekte güzel bir fikir olacaktır.
•    Kablosuz internet kullanımı:  Bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi elektronik cihazlarınızla bir çok kablosuz internet erişim noktasından internete ulaşmanız mümkündür. Otellerde kablosuz internet erişimi bazı durumlarda yüksek fiyatlı olabilir. Kablosuz internet kullanımı bölge bölge değişiklik göstermektedir. Bazen kablosuz internet olsa bile sinyal gücü konuma göre değişmektedir. İnternet ihtiyacı olan misafirler intnernet cafeler ya da intrnet bağlantısı olan restoran ve kafelerde internet kullanımından ücretsiz olarak faydalanabilirle
•    İklim ve Giyim:  Tura katılacak olan misafirlerimizden diğer katılımcıları rahatsız edebilecek, çok ağır kokulu parfümler, kolonyalar kullanmamalarını rica ediyoruz. Ayrıca diğer grup üyelerini rahatsız etmemek adına açık alanlarda bile olsa sigara veya puro gibi tütün mamullerinin kullanımında daha dikkatli olunmasını rica ediyoruz.  Yanınızda rahat yürüyüş ayakkabıları, bir kazak, ve her hava şartında giyebileceğiniz ceket getirmenizi tavsiye ediyoruz.  Bazı dini bölgelere şort  ve kolsuz gömleklerle girilmesine izin verilmez. Hava sıcaklıkları aşağıdaki gibidir. 
•    Bahar: 50 ° F-65 ° F; Yaz: 70 ° F-90 ° F; Sonbahar: 55 ° F-75 ° F; Kış: 40 ° F-55 ° F
•    Ulaşım: Türkiye’de ulaşım çok rahattır. iki tip dolmuş var. Bunlardan biri küçük minibüslerdir ,yolda el kaldırarak durdurarak yolculuk yapabilirsiniz. Diğeri büyük ve yalnızca özel durakları olan halk otobüsleridir. Türkiye’de bütün şehirlerde taksiler sarı renklidir ve hemen her noktada taksi bulabilirsiniz. Kısa mesfeli yolculuklarda taksi kullanmayı tavsiye edebilirz fakat uzun mesafeli yolculuklarda otobüs veya dolmuş kullanmanız daha ekonomik olacaktır. 
•    Bankacılık işlemleri:  Türkiye’de bankalar hafta içi hergün 09:00-12:30 ve 13:30-17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Eğer para bozdurmak isterseniz kolaylıkla bulabileceğiniz Döviz bürolarını tercih ediniz. Döviz büroları genellikle sarı levhaları bulunan, dışında kurlarına yazılı olduğu elektronik levhaları olan ve etrafta çokça görebileceğiniz yerlerdir. Para bozdurmak için ekstra komisyon alınmamaktadır. Türkiye’ye gitmeden önce seyahat veya sağlık sigortası veya her ikisinide kapsayan bir sigorta yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Özel hastaneler devlet hastanelerine göre daha  rahat ve konforludur. 
•    Alışveriş ve yemek: Herkes tatilde alışveriş yaparak güzel zaman geçirmeyi sever. Türk mutfağı Fransız ve Çin mutfaklarıyla birilikte dünyanın en iyi üç mutfağı arasındadır. Haftanın belli günlerinde cadde üzerine kurulan haftalık pazarlarda yemek ve tekstil ürünleri gibi diğer şeylerde satılmaktadır. Türkiye’de en yaygın içecek çaydır ve nereye giderseniz ikram edilmektedir. En popiler alkollü içki ise Rakı’dır. 

Tam Pansiyon Örnek Yemek Listesi:

KAHVALTI: 7 öğün sabit olarak;
3 çeşit Reçel, Bal, Tereyağı, Yeşil Zeytin, Siyah Zeytin, Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Yumurta,
Domates, Salatalık, Meyve, Süt, Limitsiz çay ve kahve. Farklı öğünlerde sosis, salam ve sucuk
ilave olarak servis edilir.

ÖĞLEN YEMEĞİ: 6 öğün farklı olarak;
Sebzeli Tavuk, Taze Fasulye, Patlıcan Musakka, Biber Dolması, Karnıyarık, Fırında Makarna,
Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna Çeşitleri, Salata Çeşitleri, Yoğurtlu Kızarma, Cacık, Meyve.

ÇAY SAATİ: 6 öğün farklı olarak;
Limitsiz Çay ve Kahve, Bisküvi ve Kek Çeşitleri.

AKŞAM YEMEĞİ: 7 öğün farklı olarak;
Balık Izgara, Balık Tava, Izgara Köfte ve Tavuk, Et Sote, Hindi Fileto, Fırında Tavuk. Mantar
Sote, Salata Çeşitleri, Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna Çeşitleri, Barbunya Pilaki, Patates
Püre, Yoğurtlu Semizotu, Börek çeşitleri, Piyaz, Karışık Kızartma, Cacık, Garnitür, Tatlı, Meyve.

Fiyata Dahil Olanlar

•     Tam Pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.
•     Liman masrafları ve çıkış işlemleri.
•     Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları.
•     Palamar ücretleri.
•     Mürettebat servisi.
•     Kullanma suyu.
•     Dizel ve benzin giderleri fiyata dâhildir.
•     Temiz nevresim takımları ve 50X70 ölçülerde havlularının temini fiyata dâhildir. 
•     Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı( maske, palet, şnorkel, olta takımları v.b).
•     Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. )
•     K.D.V.

Fiyata Dahil Olmayanlar

•    Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır.
•    Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonlu kara turları.
•    Havaalanı transferleri.

Gulet

, Butik Otel

konaklama minimum 8 kabin ve 16 metrelik teknelerde olacaktır

Herşey Dahil İçecek Farkı
Transfer
Antalya havalimanı veya kaldığınız otelden Kemer marinya gidiş dönüş transferidir.